Megjelent a Marie Sklodowska Curie program kutatási és innovációs kutatócsere MSCA (RISE) pályázati felhívása
A felhívás célja nemzetközi és interszektorális kutató- és innovációs szakembercsere, a tudás valamint az ötleteknek az akadémiai és ipari szektor közötti megosztása.
Csak konzorciumban valósítható meg a projekt. A konzorciumnak minimum 3, egymástól független tagja kell, hogy legyen, melyből legalább kettő EU vagy a H2020 társult tagállamában van. Ha mind a három konzorciumi tag ugyanabban a szektorban (vagy akadémiai vagy ipari) tevékenykedik, akkor legalább az egyik konzorciumi tagnak 3. államban (vagyis nem EU vagy H2020 társult országban) kell lennie.
A projektben mind az akadémiai mind az ipari szektor szereplőinek részt kell vennie. Az Európán belüli kutatócsere csak interszektorális mobilitás révén valósulhat meg. Ha a kutatócsere 3. ország és európai ország között valósul meg, akkor a mobilitás megvalósulhat ugyanazon szektoron belül vagy az akadémiai- ipari szektor között. Ugyanazon országban lévő intézmények közötti mobilitást a konstrukció nem támogat.
A kutatócserében mind kezdő, mind tapasztalt kutatók, sőt a projekt operatív managmentjével foglalkozó munkatárs illetve a technikai személyzet is részt vehet. A kutatócsere ideje 1- 12 hónap lehet.
beadási határidő | 2018. március 21. 17 h. 2019. április 02 17h. 2020. április 07 17 h. |
rendelkezésre álló keretösszeg | 2018: 80 millió euró 2019: 80 millió euró 2020: 80 millió euró |
projekt futamideje | max 48 hónap |
További részletek: MSCA_RISE
Megjelent a Megfizethető és mindenki által hozzáférhető high-tech megoldások a humanitárius segítségnyújtás területén pályázati felhívás
A humanitárius krízisek és katasztrófák mind számukban, mind komplexitásukban nőni fognak a következő 25 évben.
Az Európai Innovációs Tanács célja sokkal hatékonyabb, sokkal fenntarthatóbb és innovatív megoldások támogatása, melyek a humanitárius segélyek optimalizáltabb felhasználását segíti elő, különösen az alábbi területeken:
- menekültek részére segítségnyújtás;
- ivóvíz, szennyvíz, higiénia;
- energia;
- egészség és gyógyászati kezelés;
- nyílt kategória
Valamennyi kategóriában egy nyertes kerül kiválasztásra, akik 1-1 millió EUR-t kapnak
Részvételi szándék jelzése: 2019. szeptember 15.
Beadási határidő: 2020. január 15.
A felhívással kapcsolatos további információk: high-tech megoldások felhívás
Megjelent az Európai Bizottság társadalmi innováció díja
A díj célja olyan megoldások támogatása, mely az idős emberek mobilitásának növelését segíti elő, különös tekintettel az izoláltan élő vagy a csekély mobilitási képességgel rendelkező idős személyekre.
A versenyzők bármilyen megoldással jelentkezhetnek, mely a fenti célok elérését szolgálja.
A díj összege: 2 millió EUR melyből fődíj: 1 millió EUR, és további 4 díj kerül kiosztásra 250 ezer- 250 ezer értékben
Részvételi szándék jelzése: 2018. július 31.
Beadási határidő: 2019.02.28.
A felhívással kapcsolatos további információk: társadalmi_innovációs_díj
British Academy látogatói ösztöndíj
A British Academy a bölcsészettudományok és társadalomtudományok bármely területén tevékenykedő kutatók részére kínál 6 hónapig tartó látogatói ösztöndíjat felsőoktatási intézményben vagy kutatóintézményben.
A látogatói ösztöndíjakat a Rutherford Alap támogatja, amelynek célja, az Egyesült Királyság vezető pozíciójának fenntartása a tudomány és a kutatás területén, magasan képzett kutatók az Egyesült Királyságba való vonzásával. A 2017 júliusában indított Alap a következő 4 évben több mint 100 millió fonttal járul hozzá a nemzetközi kutatói ösztöndíjak támogatásához.
A jelenlegi pályázati felhívás keretében a British Academy körülbelül 60 látogatói ösztöndíjat támogat. A látogatói ösztöndíjak révén az Akadémia célja:
- A tudósok közt meglévő és új kapcsolatok támogatása;
- Lehetőségek kiaknázása, partnerségek fejlesztése a humán tudományok és a társadalomtudományok területén;
- Az Egyesült Királyság kutatási bázisának megerősítése a humán tudományok és a társadalomtudományok területén.
Támogathatósági követelmények:
A látogatói ösztöndíjra bölcsészettudományokban vagy társadalomtudományokban tevékenykedő kutatók pályázhatnak. Az ösztöndíj nyitott olyan pályázók számára is, akik más területeken vagy tudományágakban (természettudomány, orvosi vagy mérnöki tudomány) tevékenykedő kollégával szeretnének együttműködni kereszt- vagy interdiszciplináris módon.
A pályázható összeg legfeljebb £ 33,000, melyből az ösztöndíjas megélhetési és szállásköltsége, a kutatási költségek, és útiköltség kerül finanszírozásra; valamint a teljes díj 50% -a a fogadó intézményt illeti.
A látogatói ösztöndíj időtartalma legfeljebb hat hónap.
A pályázatokat a British Academy Flexi-Grant rendszerén keresztül kell benyújtani.
Jelentkezési határidő: 2018. Január 31. 17:00 (UK idő)
A befogadó intézmény jóváhagyási határideje: 2018. Február 1. 17:00 (UK idő)
További információ: British Academy látogatói ösztöndíj
Megnyílt a Nemzeti fejlesztési Minisztérium közreműködésével az Európai Ügynökség (ESA) pályázata
A Nemzeti fejlesztési Minisztérium közreműködésével az Európai Ügynökség (ESA) pályázatot tett közzé vállalkozásoknak, valamint felsőoktatási és kutatóintézeteknek űrkutatással kapcsolatos tevékenységek támogatására.
A pályázat kódja: AO8375
A pályázat tárgya: Magyarország idén novemberben válik az ESA teljes jogú tagjává, a februárban Jean-Jacques Dordain (volt ESA főigazgató) és Kara Ákos (infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkár) által aláírt csatlakozási szerződés ratifikációjával.
A pályázat célja a hazai űripari szektor ösztönző felzárkóztatása, emellett a csúcstechnológiát fejlesztő hazai vállalkozások és egyetemi kutatóhelyek versenyképességének növelése, új munkahelyek teremtése.
A pályázók köre:
Kizárólag magyar vállalatok (beleértve a kkv-kat), valamint a felsőoktatási és kutatási szervezetek nyújthatnak be pályázatot.
A pályázati kiírás keretében az alábbi témákban várják a pályázatokat:
- az ipari technológiafejlesztés legalább 3-as TRL szinttől kezdődően a feladatban eljutva a legalább 5-ös TRL szintig (nincs felső korlát a TRL megjelölésben);
- kutatási és fejlesztési tevékenységek TRL 2-estől TRL 4-es szintig;
- előkészítő tevékenységek, megvalósíthatósági tanulmányok, amely TRL 1-től kezdődhet és tipikusan TRL3-as szintig tart legfeljebb;
- űralkalmazások és űr alapú szolgáltatások, azokhoz kapcsolódó termékfejlesztés (TRL4-től kezdődően).
A pályázat benyújtása:
A pályázati felhívás folyamatosan nyitva áll 2018. december 18-ig. Évente négy, a felhívásban meghatározott időpontig beérkezett pályázatok elbírálása történik majd egyszerre.
A kizárólag magyar részre kiírt ESA pályázat részletes leírása folyamatosan elérhető az EMITS honlapon: ESA call és ESA calls
(az oldal teljes tartalmának megtekintéséhez regisztráció szükséges).
’Open Invitations to Tender’ fül > tender-azonosító: AO8375