Innovatív projektértékelő tréning az USA-ban – beszámoló

A Valdeal Innovációs Zrt. lehetőséget biztosított közfinanszírozású kutatóhelyen (egyetemen, főiskolán, akadémiai intézetben) innováció-menedzsmenttel, kutatáshasznosítással, technológia-transzferrel kapcsolatos tevékenységgel foglalkozó szakemberek részére innovatív projektértékelő tréningen való részvételre. A tréning 2007 márciusában, négy hét időtartamban, a ValDeal Zrt. stratégiai partnerénél, az Austini Egyetem IC2 Intézetében (www.ic2.org) történt. Az Egyesült Államokban eltöltött idő során a résztvevők konkrét projekteken dolgozva, a QiuckLook® módszer használatának elsajátításával szereztek projektértékelési gyakorlatot, és ezáltal betekintést nyert a találmány- és technológiamenedzsment, illetve kutatáshasznosítás professzionális módszertanába. A részvevőket pályázat keretében választották ki a szervezők.

A felkínált lehetőséget kihasználva, az Eötvös Loránd Tudományegyetemről a képzésen Horváth Alexandra innovációs és technológiatranszfer referens kapott lehetőséget, aki az elsajátított ismereteket a későbbiekben az Egyetem hatékony technológiatranszfer folyamatainak elősegítésére fordítja.

A képzés során a korábban kiválasztott projektek – a Valdeal Zrt. által meghirdetett pályázatára beérkezett legjobb 30 projekt – értékelését végezték szakértők irányításával. Így a jelen levő kollégák „on-the-job” tréning keretében, személyes tapasztalatokon keresztül sajátíthatták el a projektértékelés nemzetközileg elismert, magas színvonalú módszertanát. Emellett különböző szakmai előadásokon is részt vettek. Az előadások keretében lehetőségük nyílt megismerni és elsajátítani a professzionális adatbázis-használat alapjait, az interjúkészítés technikáit, a versenyképes piacelemzést, az elemzést, a projektértékelés elméleti alapjait, valamint a riportkészítés sajátosságait.

A jelenlévőknek az amerikai partnerek személyes találkozókat is szerveztek, amelyek során a meghívottak személyes tapasztalatain keresztül ismerhették meg egy-egy adott szakterület sajátosságait. Így betekintést nyerhettek a szellemi tulajdon kezelés jogi kérdéseinek amerikai sajátosságaiba, illetve megismerhették, hogy az üzleti angyalok milyen szempontok alapján választják ki azokat a projekteket, amelyekbe tőkét fektetnek be.

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2007.05.11.   :.
2017. május