Nemzeti Agykutatási Program támogatása

A felhívás, és az útmutató letölthető a http://www.nfu.hu/doc/4182 címen.

A pályázat célja olyan, az agykutatás terén végzett K+F tevékenységek támogatása, amelyek hozzájárulnak Magyarország helyzetének megerősítéséhez az európai, valamint világ színvonalú agykutatásokban. Elősegítik a hazai kutatószervezetek vállalkozásokkal, valamint nemzetközi szervezetekkel történő együttműködését, a kutatói munkahelyteremtést, az agykutatás műszeres infrastruktúrájának javítását, illetve a külföldi, vagy jelenleg külföldön dolgozó magyar kutatók Magyarországra vonzását, és beilleszkedését.

A Nemzeti Agykutatási Program két alprogramból áll.

-         A alprogram: Nemzeti Agykutatási Program (NAP) támogatása

-         B alprogram: NAP programhoz kapcsolódó kutatási kapacitás fejlesztése

A pályázat keretösszege a 2013-2016 közötti időszakra 12 Mrd forint, az A alprogramra 6,4 Mrd Ft, míg a B alprogramra 5,6 Mrd Ft kerül elkülönítésre.

A támogatott pályázatok várható száma az "A alprogram esetében 2013-ban 1 db, a B alprogram esetében 2013-2016 között 15-30 db. A pályázatok keretében az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege az A alprogram esetében maximum 6.400.000.000 Ft, a B alprogram esetében minimum 90.000.000 Ft, maximum 450.000.000 Ft.

A pályázatok benyújtása az A alprogram keretében 2013. július 17-től 2013. augusztus 31-ig, a B alprogram keretében 2013. november 1-től folyamatosan a keret kimerüléséig, de legkésőbb 2017 január 1-ig lehetséges.

Az A alprogram esetében pályázatot csak konzorcium nyújthat be. A konzorcium legfeljebb 10 tagú lehet, kutatási szervezetek, köztestületi költségvetési szerv és gazdasági társaságok részvételével. A projektben megbízási szerződéseken keresztül további partnerek is bekapcsolódhatnak. Konzorciumvezető kizárólag kutatási szervezet lehet.

A B alprogram esetében pályázatot kutatási szervezetnek minősülő köztestületi költségvetési szerv nyújthat be. Konzorciumi pályázat nem adható be.

A pályázat belső ügymenetével kapcsolatban a következőkről tájékoztatom:

-          A benyújtani kívánt pályázatokat folyamatosan, A alprogramban való részvétel esetében legkésőbb augusztus 26-ig kérjük az ELTE Pályázati és Innovációs Központba (PIK) beküldeni. A pályázat készítése során kérem, szíveskedjenek figyelembe venni, hogy Rektori Utasítás értelmében a Rektori Hivatal július 29. és augusztus 20. között zárva tart, ügyintézésre nincs lehetőség.

-          Pályázatot csak az EPER rendszerből kinyomtatott és kari aláírásokkal ellátott (témavezető, intézetigazgató/tanszékvezető, kari gazdasági vezető, kari vezető) ELTE belső pályázati adatlappal együtt áll módunkban elfogadni.

-          Mivel a pályázat benyújtását az Egyetemvezetői Értekezletnek is jóvá kell hagynia, ezért kérjük, hogy a témavezetők a pályázatot legkésőbb a tervezett benyújtás előtti hét csütörtökéig az ELTE EPER-ben rögzíteni, illetve a kari fedezetnyilatkozatot és cash flow-t a PIK-nek megküldeni szíveskedjenek. A pályázati anyagot 1 példányban várjuk.

-   A pályázathoz az űrlapkitöltő program lezárása előtt csatolni kell a pályázó hivatalos képviselőjének aláírási címpéldányát/vagy ügyvéd által hitelesített aláírás mintáját és a létszámot alátámasztó dokumentumot. A címpéldányok és a létszámot alátámasztó nyilatkozat letölthető az EPER-ből a pályázati felhívás végén. A Alprogramhoz való csatlakozás esetén, a kitöltő program lezárása előtt a konzorcium tagjai által aláírt szándéknyilatkozatot szintén fel kell tölteni.

-          Az aláíráshoz feltétlenül szükséges:

-         ELTE belső pályázati adatlap

-         projekt adatlap

a kitöltéshez szükséges ELTE adatok (ha az ELTE a főpályázó):

- minősítési kód: 6

- szervezet típusa: felsőoktatási intézmény

- adószám: 15308744-2-41

- statisztikai szám: 15308744-8542-312-01

- nyilvántartásba vevő szerv neve: Magyar Államkincstár

- főtevékenység TEÁOR száma: 8542

- hitelintézet: Magyar Államkincstár

- bankszámlaszám: 10032000-01426201-00000000

- alapítási dátum: 1983. 01. 01

-          A pályázati anyag aláírás után a PIK-ből elvihető, postázása a pályázó feladata.

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2013.07.19.   :.
2017. június