Az innováció szobrának avatása

A kiemelkedő kutatói teljesítmény elismerésére alapította az ELTE 2009-ben az ELTE Innovatív Kutatója Díjat, amelyet minden évben az ELTE Innovációs Napján kap az a kutató, aki leginkább hozzájárult ahhoz, hogy az intézményünkben keletkezett tudás az egyetem érdekében hasznosuljon.
A kitüntetés egyik részét az az emlékplakett képezi, melynek megtervezésére az ELTE 2009 januárjában pályázatot írt ki. Olyan újszerű, érdekes, az innovációt kifejező, díjként adományozható tárgy elkészítését kértük, mely méltón jelképezi az itt keletkezett tudás fontosságát. A beérkezett 9 darab színvonalas pályamű közül a Képzőművészeti Lektorátus és az Egyetem vezetőiből álló bíráló bizottság Borza Teréz „Mag” című munkáját választotta ki.

Újbuda Önkormányzatának kezdeményezésére a fenti műalkotást a művésznő átültette köztéri szoborba, melynek  gondolatisága egyértelműen az egyetemek környékét kívánta helyszínül, ezért a kerületi és a Fővárosi Önkormányzat egyetértésével a Petőfi híd budai hídfőjénél, az Egyetemisták parkjában került felállításra. A műalkotás felállításához az egyetem részéről Rektor úr is megadta a támogatást.

Az ünnepélyes avatás 2014. szeptember 29-én 15 órakor volt, amelyen köszöntőt mondott az Újbudai Önkormányzat részéről Preisinger Éva, az Újbudai Kulturális Intézet igazgatója, valamint Frei Zsolt rekorhelyettes az ELTE képviseletében. A művésznőt Feledy Balázs művészeti író méltatta.
A rendezvényen közreműködött az ELTE Művészeti Együttese és a XI. kerületi Weiner Leó Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola harsona Quartettje is.

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2014.10.01.   :.
2017. szeptember