ELTE Start-up siker a biotechnológiában

Az ELTE és a NAIK-Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóintézet start-up cége, az ImmunoGenes Kft. hasznosítási szerződést kötött a Kyowa Hakko Kirin (KHK) gyógyszergyárral. Az ImmunoGenes kutatói olyan genetikailag módosított állatokat hoztak létre, amelyek kiemelkedő hatékonysággal termelnek antitesteket. Ezért képesek olyan betegségek kiváltói ellen is ellenanyagot termelni, amelyek esetében az eddigi eljárások kudarcot vallottak. Mivel ezeket az ellenanyagokat, megfelelő módosítást követően, a gyógyításban és a diagnosztikában is fel lehet használni, komoly érdeklődés van irántuk a gyógyszergyártók és a kutatók részéről is. A KHK a magyar kutatók által létrehozott állatokat a továbbiakban a saját gyógyszerfejlesztésében fogja alkalmazni.

2014. szeptember 24-én az ELTE ÁJK Aula Magnában az Immunogenes  tájékoztatót és fogadást tartott, amelyen beszámolt erről az eseményről és megköszönte a támogatást mindazoknak, akik ehhez a fontos kutatási és üzleti sikerhez hozzásegítették őket.
Köszöntőt mondott Kacskovics Imre az ELTE docense, az ImmunoGenes Kft. ügyvezetője majd ezután Freund Tamás az MTA Alelnöke valamint Frei Zsolt az ELTE rektorhelyettese is üdvözölte a jelenlévőket.

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2014.10.01.   :.
2017. július