Az ELTE Innovációs Nap díjazottai

Az ELTE nevében Frei Zsolt rektorhelyettes üdvözölte a meghívott előadókat és a konferencia résztvevőit. Az első szekció elnökének teendőit Antos László a Magyar Innovációs Szövetség ügyvezető igazgatója látta el. Az előadók között a kormányzati szféra jelentős szakpolitikusai és számos neves szakmai szervezet képviselői szerepeltek.

A második szekcióban hetedik alkalommal adták át az ELTE Innovatív Kutatója díját, és először hirdettek eredményt a Hallgatói kisfilmpályázat kapcsán is. A Pályázati és Innovációs Központ az Infopark Alapítvánnyal közösen Film Up! címmel kisfilmkészítő pályázatot hirdetett az Egyetem PhD, MA és MSc-hallgatóinak, a legjobbakat az Innovációs Napon díjazták. A díjazottakat Klinghammer István professor emeritus, Egyetemünk korábbi rektora, az Alapítvány kuratóriumának társelnöke méltatta. A pályázatokat ötfős bizottság bírálta. Az első helyen Mihályi Dávid Krisztián (Környezettudományi Doktori Iskola) A zebráktól a napelemekig című projektje végzett, a doktorandusz hallgató 250 ezer forintos támogatásban részesült. Az ezüstérmes Újszászi Bogár László Üzleti retorika című kisfilmje lett, a Nyelvtudományi Doktori Iskola hallgatója a 150 ezer forintos díjazás mellett az Evopro csoport által felajánlott 75 ezer forintos konferenciatámogatással is gazdagodott. A  harmadik helyezett Pálfy Gyula vegyész doktorandusz hallgató (MTA-ELTE Fehérjemodellező Kutatócsoport) és Hegedüs Kristóf MSc-hallgató színváltó festékekkel foglalkozó kisfilmje lett, munkájukat 100 ezer forinttal támogatta az Infopark Alapítvány.

Külön öröm, hogy a hallgatók díjazását többen is szponzorálták. A felajánlott pénz illetve tárgyjutalmakért köszönet illeti az Evopro csoprtot, a Egyetemi Hallgatói Önkormányzatot, az InfoPark Alapítványt és a Discount Laptop shop LLC-t.
A fenti szponzoroknak köszönhetően az alábbi pályázók részesültek még díjazásban:

Száz Dénes
Lénárt Zoltán
Szemenyei Eszter
Zahora Nóra
Nagy Balázs József
Szabó Attila
Eisam Eldeen Fatima
Iván Veronika
Deák Márton
Szentiványi Dóra
Velő Szabina
Tóth Zsolt
Dobos Sándor

A sikerre való tekintettel a pályázatot jövőre is kiírják.

2015-ben az ELTE Innovatív Kutatója díjat Vellai Tibor nyerte.

A délutáni szekció fókuszában a társadalmi és humán innováció állt, társadalmi innovációs projektek mutatkoztak be az egyetemről és az egyetemen kívülről, kerekasztal-beszélgetést tartottak a témában a vállalkozókkal és a téma szakértőivel.

a kisfilmek ezen a linken érhetők el

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2015.03.05.   :.
2017. június