Február végi, március eleji határidőkkel megjelentek a felfedező kutatásokat ösztönző felhívások (korábbi OTKA felhívások)

A Kutatói kezdeményezésű témapályázat (K_17) keretében tematikus prioritások nélkül, bármilyen tudományterületen végezhető felfedező kutatás. A felhívás célja a kutatói kreativitás és kiválóság megerősítése, olyan kutatói kezdeményezésű projektek megvalósulásának ösztönzése, amelyektől
természeti és társadalmi jelenségek megismerése, az emberiség ismeretanyagának bővülése és olyan eredmények várhatók, amelyek nyomán új módszerek, eljárások dolgozhatók ki.

A Fiatal kutatók által kezdeményezett témapályázat (FK_17) felhívásra 40 évnél fiatalabb szakemberek nyújthatnak be pályázatot.

A Nemzetközi együttműködésen alapuló témapályázatok (NN_17, ANN_17, SNN_17) felhívás a hazai kutatócsoportok és külföldi partnereik együttműködését ösztönzi, ezzel is erősítve a magyar tudomány nemzetközi beágyazottságát. Külön kiemelt alprogramban kerülnek támogatásra a magyar-osztrák és a magyar-szlovén együttműködésben zajló alapkutatások.

A tavaly megújult Posztdoktori Kiválósági Program (PD_17) felhívás a támogatott kutató bérjellegű kifizetésére és annak munkáltatói járulékára ad fedezetet. Önálló kutatási támogatást a
posztdoktorok ebben az évben is a K_17, az FK_17, illetve – nemzetközi együttműködésben megvalósuló alapkutatás esetén – az NN_17 kutatási témapályázatok keretein belül pályázhatnak és nyerhetnek el.

Az ELTE belső eljárásrendje letölthető az EPER rendszerből, az adott pályázati felhívás végén.

A pályázati felhívás és az útmutató letölthető az

az NKFIH honlapjáról.
.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.02.15.   :.