MTA Prémium posztdoktori kutatói program 2017.

A program célja, hogy a legelismertebb külföldi és hazai egyetemek valamelyikén tudományos fokozatot szerzett, nemzetközi szinten is jelentős önálló eredményekkel és kimagasló színvonalú kutatási programmal rendelkező fiatal kutatók számára lehetőséget biztosítson kutatási programjaik megvalósítására a legjobb hazai tudományos műhelyekben.
A pályázati keret összege évi 250 millió forint, amely 20–25 fő támogatását teszi lehetővé.
A posztdoktori kutatás az MTA kutatóközpontjaival, kutatóintézeteivel – egyetemi kutatócsoport esetén az MTA Támogatott Kutatócsoportok Irodájával – létesített, teljes munkaidejű foglalkoztatásra irányuló jogviszony keretében végezhető a 2017. szeptember 1. és 2020. augusztus 31. közötti időszakban.
Pályázhat az a kutató, aki
- Szeptember 1-jéig nem tölti be 40. életévét (1977. augusztus 31. után született).
- Tudományos fokozattal (PhD- vagy DLA-fokozattal) rendelkezik, melyet a szakterületén legelismertebb külföldi vagy hazai egyetemek valamelyikén szerzett meg. A pályázónak a pályázat benyújtásakor már rendelkeznie kell a tudományos fokozatát tanúsító doktori oklevelével, illetve a doktori fokozatot kibocsátó egyetem hiteles igazolásával a PhD-fokozat odaítéléséről.
- Kevesebb, mint 8 évet töltött teljes munkaidejű kutatói-oktatói-fejlesztői munkakörben.
- Kutatási tapasztalattal rendelkezik, amelyet a pályázatban publikációs, idézettségi, pályázati stb. adataival alátámaszt.
A pályázati támogatás összege havi bruttó 500 000 Ft, Emellett a pályázók dologi és felhalmozási kiadásra is igényelhetnek támogatást kutatási tervük megvalósítása érdekében évi maximum 2,4 millió Ft bruttó értékben, amely a kutatáshoz szükséges tárgyi eszközökre, a kutatás közvetlen dologi költségeire, konferencia-részvételre, utazási és lakhatási költségekre stb. használható fel.
Amennyiben a befogadóhely felsőoktatási intézmény, úgy az MTA Titkársága az MTA Támogatott Kutatócsoportok Irodájával köt támogatási szerződést, az elnyert támogatási összeg kifizetésére az MTA Támogatott Kutatóhelyek Irodáján keresztül kerül sor. A pályázatban rezsiköltség nem tervezhető.
A pályázati felhívásról további információ kérhető az MTA Titkárság Kutatóintézeti Főosztályán, a premium@titkarsag.mta.hu címen, illetve a 411-6366-os telefonszámon. Az ELTE belső ügymenetével kapcsolatos kérdésekben a PÁK munkatársai nyújtanak segítséget.
A pályázati dokumentáció:

Prémium posztdoktori kutatói program

A pályázatokat elektronikusan lehet benyújtani 2017. március 14. 16:00 órai határidővel az MTA internetalapú pályázati felületén.

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.02.15.   :.