HÍREK
(1) .. (2).. (3).. (4).. (5).. (6)
Február végi, március eleji határidőkkel megjelentek a felfedező kutatásokat ösztönző felhívások (korábbi OTKA felhívások)   (2017.02.15.)
A kutatói életpályához jobban igazodó, új pályázati konstrukciókkal bővülve ismét megnövelt keretösszeggel tette közzé a felfedező kutatásokat ösztönző felhívásokat a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal. Részletek »

Március 31-i határidővel megjelent a NKFIH pályázata Versenyképességi és kiválósági együttműködések (VKE_17) támogatására   (2017.02.15.)
A felhívás célja olyan hosszútávon fenntartható, stratégiai jelentőségű együttműködések ösztönzése hazai vállalkozások, kutatóhelyek és felsőoktatási intézmények között, amelyek eredményeképpen üzletileg is hasznosítható tudományos eredmények jönnek létre a gazdasági és a társadalmi élet problémáinak megoldására az alábbi területeken:
 „A” alprogram: Digitális gyártástechnológia fejlesztése
 „B” alprogram: Agrár-innováció és biotechnológiai programok Részletek »

Április 18-i határidővel megjelent az NKFIH Nemzeti kiválósági program (NKP_17) című pályázati felhívása   (2017.02.15.)
A felhívás keretében kutató-tudásközvetítő szervezetek és vállalkozások konzorciumai pályázhatnak olyan nagy horderejű, interdiszciplináris tudományos és technológiai kihívásokat célzó kutatási tevékenységet magukban foglaló programokkal, amelyek átfogó jellegük és nagyságrendjük miatt a tudományos, ipari, társadalmi szereplők és a döntéshozók tartós együttműködése keretében valósulhatnak meg az alábbi területeken:
• „A” alprogram: Nemzeti Agykutatási Program
• „B” alprogram: Nemzeti Kvantumtechnológiai Program

MTA Prémium posztdoktori kutatói program 2017.   (2017.02.15.)
A program célja, hogy a legelismertebb külföldi és hazai egyetemek valamelyikén tudományos fokozatot szerzett, nemzetközi szinten is jelentős önálló eredményekkel és kimagasló színvonalú kutatási programmal rendelkező fiatal kutatók számára lehetőséget biztosítson kutatási programjaik megvalósítására a legjobb hazai tudományos műhelyekben. Részletek »

Bolyai János Kutatási Ösztöndíj 2017.   (2017.02.15.)
A Magyar Tudományos Akadémia 2017. március 4-i postai beadási határidővel (rögzítési határidő az MTA felületén: 2017. március 8. 12:00) közzétette a Bolyai János Kutatási Ösztöndíj 2017. évi pályázati felhívását. Részletek »

2016. május 10. Prezentációs Nap - Start-up és Innovációmenedzsment Műhelymunka   (2016.04.28.)
A 2016. márciusában elindult Start-up és Innovációmenedzsment Műhelymunka-sorozata a Prezentációs Nappal az utolsó felvonásához érkezik.

Az utolsó műhelymunka alkalmával a hallgatói munkacsoportok gyakorló üzletemberekből álló szakmai zsűri előtt mutathatják be üzleti és társadalmi innovációs ötleteiket. Részletek »

Az ötlete ereje - Dr. Bőgel György előadása   (2016.02.24.)
2016. március 1-én 14 órai kezdettel Dr. Bőgel György, a CEU Business School oktatója tart előadást az ELTE-n. Részletek »

Március 1-től újraindul a Start-up és Innovációmenedzsment Műhely   (2016.02.16.)
Vállalkozó leszel vagy munkavállaló? Teljesen mindegy! A legtöbb sikeres vállalkozási ötlet nem üzletemberek fejéből pattant ki! A legtöbb munkáltató olyan munkatársakat vár, akik képesek innovatív ötleteket kidolgozni és megvalósítani! Akarod tudni, hogyan lesz egy egyszerű ötletből menő vállalkozás? Szeretnéd kipróbálni, hogyan kell egy innovatív elképzelést sikerre vinni? 7x3 órában piacképes, használható, gyakorlati tudást kapsz, miközben sikeres üzletemberekkel építhetsz kapcsolatot. Előzetes gazdasági ismeretek egyáltalán nem szükségesek. Jelentkezz február 23-ig: startup@iip.hu. Írj pár sort magadról: milyen képzésre jársz, mi leszel, ha nagy leszel?
A műhelymunka győztes ötletén profi üzleti mentorokkal dolgozhatsz tovább szeptemberig! Részletek »

Új nyertes ERC pályázat Kubinyi Enikő témavezetésével   (2016.02.12.)
Kubinyi Enikő, az ELTE Etológia Tanszék és az MTA-ELTE Összehasonlító Etológiai Kutatócsoport munkatársa nyert az Európai Kutatási Tanács (European Research Council, ERC) fiatal kutatóknak szóló 2015-ös Starting Grant pályázatán. Az 1,2 millió eurós támogatásból kutyák egészséges öregedésének kutatására hoz létre új kutatócsoportot az ELTE Etológia Tanszékén. Részletek »

Lezárult az őszi start-up és innováció-menedzsment műhelymunka sorozat az ELTE-n   (2015.12.07.)
2015. december 2-án került sor az ELTE és a BusinessWorks Hungary közös Start-up és innováció-menedzsment műhelymunkájának záróeseményére. Részletek »

.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2017.02.15.   :.